MOTOBLUR Şartlar ve Koşulları ve MOTOBLUR Gizlilik Beyanı (birlikte Anlaşma) siz ve şirket iş merkezi 600 US Highway 45, Libertyville, IL 60048, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan, bir Delaware kuruluşu olan, Motorola Mobility, Inc. (Motorola) arasında bağlayıcı bir akit oluşturmaktadır. Anlaşma'da belirlenen tüm koşullar, Şartlar ve Koşullar ve Gizlilik Beyanı ile aynı anlamı taşımaktadır. MOTOBLUR yazılım ve hizmetlerini (MOTOBLUR) kullanmanız Anlaşma'nın koşullarını değiştirmeksizin kabul ettiğinizi gösterir. Anlaşma koşullarını kabul etmediğiniz takdirde MOTOBLUR'u kullanamazsınız.


GİZLİLİK BEYANI


Bu Gizlilik Beyanı, MOTOBLUR hesabına kayıt yaptırdıktan sonra size ulaştırılan Hoş geldiniz e-postasında daha farklı düzenlenmesiyse, MOTOBLUR Yazılım ve Hizmetleri (MOTOBLUR) için geçerlidir. Bu beyan, MOTOBLUR dışındaki web sitelerinden, yetkili Motorola temsilcilerine gönderebileceğiniz eposta mesajlarından veya başka herhangi bir şekilde Motorola'nın toplayabileceği bilgiler için geçerli değildir.


MOTOROLA HANGİ BİLGİLERİ TOPLAR?


Motorola, sizden ve mobil cihazınızdan çeşitli bilgiler toplar. Bunlar:


* Mobil cihazınızda sakladığınız isminiz, adresiniz, telefon numaralarınız, doğum tarihiniz, kişileriniz, takviminiz, hesap kimlik bilgileriniz, kullanıcı ayarlarınız ve tercihleriniz, ödeme kartı bilgileriniz, kullanıcı adınız ve şifreniz, satın alma tercihleriniz ve sosyal paylaşım kimlik bilgileriniz gibi sizinle ilgili bilgiler;


* Kablosuz telefon numaranız, kullandığınız cihaz tipi ve mobil ağ, cihazınızın IEMI numarası veya SIM kart kimliği, cihazınızın konumlandırması (kablosuz ağlar, hücre kulesi üçgenlemesi veya GPS ile belirlenmiş) gibi mobil cihazınızla ilgili bilgiler; ve


* Uygulama yüklemeleriniz ve kullanımlarınız, cihazınızın pil durumu, tanımlama bilgileri, aksesuar kullanımınız ve donanım özellikleri etkinleştirme gibi mobil cihazınızı nasıl kullandığınız hakkında bilgilerdir.


MOTOROLA BİLGİLERİMİ NASIL KULLANIR?


Genelde, Motorola cihazınızdan topladığı bilgileri şu amaçlar için kullanır:


*Cihazının web sayfaları ve sosyal ağlar gibi üçüncü şahıs hizmetlerle etkileşime girmesine ve kaybolması ya da çalınması halinde cihazınızın konumunun tespit edilmesine izin vermek de dahil olmak üzere, MOTOBLUR'u çalıştırmak için;


* Motorola, MOTOBLUR ve MOTOBLUR hesabınızla ilgili bilgi sağlamak; sistem geri yüklemeleri, güncellemeler, yedeklemeler, uzaktan tanı, sorun giderme, uzaktan silme; ve MOTOBLUR tarafından ya da MOTOBLUR kanalıyla gerçekleştirilen, sağlanan veya çalıştırılan diğer tüm hizmetler de dahil olmak üzere MOTOBLUR'u desteklemek için;


* Motorola ve bir üçüncü şahıs tarafından sağlanan, MOTOBLUR veya cihazınızla ilgili ürün ve hizmetler hakkında ilginç bulabileceğiniz bilgileri iletmek için;


* MOTOBLUR'u kişiselleştirmek ve/veya iyileştirme adına Motorola'ya yardımcı olmak için;


* Bu bilgilerin toplandığı sırada belirtilen başka türlü amaçlar için; ve


* MOTOBLUR Kayıt ve Şartları'nda tanımlanan kullanımlar, anlaşmazlıkların çözümü ve borçların toplanması ve ilgili yasalarla uyum da dahil olmak üzere yasal sebepler için.


MOTOROLA BENİM BİLGİLERİMİ ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARLA NASIL PAYLAŞIR?


Motorola sizden topladığı bilgileri a) Motorola, iştirakleri ve bağlı ortakları; b)Motorola tedarikçileri, hizmet sağlayıcıları ve Motorola'nın iş ilişkisi olan diğer üçüncü şahıslar; c) sosyal ağlar, mobil telefon operatörleri ve mevcut ilişkiniz olan diğer üçüncü şahıslar; d) MOTOBLUR Yazılım ve Hizmetleri aracılığıyla ek ürün ve/veya hizmet almaya karar verdiğiniz üçüncü şahıslar arasında paylaşılacaktır. Bir üçüncü şahıs ile paylaşılan herhangi bir bilgi, söz konusu üçüncü şahısın kendi gizlilik politikasına tabidir. Motorola direk size ürün veya hizmet sağlayan üçüncü şahıslarla da bilgi paylaşabilir.


Motorola, ayrıca, yasalar veya kontrat gereği gerekli olduğunu düşündüğünde, şirketin tümü veya bir kısmı bir üçüncü şahıs tarafından satın alınırsa, ya da MOTOBLUR Anlaşmasını veya Motorola'nın veya bir başkasının haklarını ihlal eden veya Motorola'nın veya bir başkasının mülkiyetine zarar veren veya karışan bir kimseyi tanımlamak, irtibata geçmek ya da yasal işlem başlatmak için de bilgilerinizi paylaşacaktır. Bu paragrafta özellikle yetkilendirilmedikçe, Motorola bu gizlilik beyanında tanımlanan kullanımlar ile bağlantılı bir gereklilik olmadıkça konumunuz hakkında bilgiyi üçüncü şahıslarla paylaşmayacaktır.


SEÇENEKLERİM NELERDİR, MOTOROLA'YA NASIL ULAŞIRIM VE MOTOROLA NEREDEDİR?


privacy@motorola.com adresinden Motorola ile iletişime geçerek MOTOROLA MOBILE hesabınızda bulunan kişisel bilgilere erişim talep edebilirsiniz. Motorola'ya vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasını sağlamak ve gerektiğinde bu bilgileri güncellemek veya düzeltmek sizin sorumluluğunuzdadır.


Motorola'dan daha fazla pazarlama mesajları almak istemiyorsanız, isminizi gönderi listesinden (listelerinden) çıkarmak için http://optout.motorola.com adresini ziyaret edebilir ya da epostadaki talimatları takip edebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi vermeyi ya da kişisel bilgilerinizin bu gizlilik beyanında tanımlandığı şekilde kullanılmasını reddeder veya onayınızı geri çekerseniz, Motorola tarafından desteklenen bazı program ve etkinliklere katılamayabilirsiniz.


Koleksiyon veya belirli bilgilerin kullanımından vazgeçme talepleriniz de dahil olmak üzere bilgi kullanımı hakkında farklı sorularınız ya da talepleriniz için privacy@motorola.com adresinden eposta ile veya aşağıdaki posta adresinden Motorola ile iletişime geçebilirsiniz.


Motorola Mobility, Inc.


Attention: Privacy Compliance Program


600 North U.S. Highway 45


Mailstop: W4-35M


Libertyville, Illinois 60048


ABD


Bilgileriniz Illinois, ABD'de yerleşik bir firma olan Motorola'ya transfer edilecektir. Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet ediyorsanız, sınırlama olmaksızın kişisel tanımlama bilgileriniz ve burada anlatılan tüm bilgiler de dahil olmak üzere Motorola tarafından işlenmek ve saklanmak üzere ABD'ye transfer edilmesine rıza göstermiş oluyorsunuz. ABD'nin kendi ülkenizdeki yasalarla aynı düzeyde koruma sağlayacak yasaları olmayabileceğini kabul etmektesiniz.


MOTOROLA HANGİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ALMAKTADIR?


Motorola, topladığı ve elinde tuttuğu kişisel tanımlama bilgilerini korumak için uygun olan yerlerde standart teknik ve örgütsel güvenlik önlemleri kullanmaktadır. Ancak, bir kablosuz veya etkileşimli ağ üzerinden iletilen hiçbir veri %100 güvenli değildir ve MOTOBLUR'u kullanarak gerçekleştirdiğiniz iletişimlerin çoğu üçüncü şahısların erişimine açıktır. MOTOBLUR kullanarak kişisel tanımlama bilgileri gönderirken dikkatli olmalısınız, ve MOTOBLUR kullanımıyla ilgili tüm riskin size ait olduğunu kabul etmektesiniz.


Motorola, küresel bir şirket olması nedeniyle uluslararası sitelere ve tüm dünya çapında kullanıcılara sahiptir. Sunduğunuz kişisel bilgiler, kendi vatanınızdaki ilgili kanunların temin ettiği korumaya eşdeğer veri gizliliğinin bulunmadığı yargı alanları dahil olmak üzere bu bilgileri sunduğunuz ülkenin dışında başka bir ülkeye iletilebilir, orada kullanılabilir, saklanabilir veya başka türlü işlenebilir.


ÇOCUĞUMUN GİZLİLİĞİ NE OLACAK?


Motorola, MOTOBLUR'un 16 yaş ve üstü kişilerce kullanımı içindir. Motorola, 16 yaş altındaki çocuklar hakkında bilgi toplamaya çalışmaz. 16 yaşından küçük çocuklar Motorola'ya bilgi göndermemelidir. Motorola, ortaya çıkması halinde 16 yaşından küçük çocuklardan toplanan bilgileri derhal silecek ve herhangi bir amaçla kullanmayacaktır. Motorola, çocuklarının etkileşimli hizmet ve cihazları kullanması konusunda ebeveynlerini dikkatli davranmaya ve çocuklarını kendileri hakkındaki bilgileri internet üzerinden vermenin olası tehlikeleri hakkında uyarmaya davet etmektedir.


Bu Gizlilik Beyanı 1 Mart 2011 tarihinden itibaren geçerlidir ve önceden bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir.